Firma

NEKO KLIMA je týmem spolehlivých profesionálů s dlouholetou zkušeností, který Vám poskytne komplexní řešení Vaší zakázky na základě aktuálních technologických trendů. Zabýváme se projektováním, dodávkami, montáží a servisem klimatizačních zařízení především pro firemní a průmyslové využití. Jsme profesionálním dodavatelem non IT vybavení pro datová centra, klimatizace kancelářských a obchodních prostor a průmyslové klimatizace a vzduchotechniky.

Sídlo firmy

Firma NEKO KLIMA s.r.o. má kořeny v roce 1990 jako jedna z prvních soukromých firem v oboru klimatizace v naší republice. Firma má dvě střediska – v Jihlavě a v Praze.

 • Rok vzniku: duben 1992 sloučením firem působících v oboru od května 1990
 • Počet zaměstnanců: 62
 • Obrat firmy v roce 2019: 303 mil. Kč
 • Obrat firmy v roce 2018: 279,1 mil. Kč
 • Obrat firmy v roce 2017: 253,7 mil. Kč

Hlavní orientace je na segment trhu, který přestavují přesná a spolehlivá klimatizační zařízení. Klíčovými zákazníky jsou telekomunikační operátoři, poskytovatelé ICT služeb a firmy provozující servrovny a datové sály. Jedná se především o dodávky systémů s centrálním zdrojem chlazené vody nebo systémů s přímým výparem. Nabízíme řešení s využitím freecoolingu a dodáváme veškeré typy jednotek od nejmenších až po chillery o výkonu cca MW.

Významná část realizací je v oblasti tzv. split jednotek a vzduchotechnických zařízení. Zde se zaměřujeme na rezidenční, komerční a průmyslové objekty, ale i na jednotlivé obytné místnosti.

Zásadní je pro nás poskytovat komplexní služby s vysokou úrovní technického řešení. Na základě potřeb zákazníků se při konkrétních řešení zaměřujeme především na flexibilitu, nízké provozní náklady a šetrný přístup k životnímu prostředí. Komplexnost pro nás znamená zajištění služeb od poradenství, projektu až po realizaci a poskytování servisních služeb. Pro všechny naše smluvní zákazníky provozujeme hot-line v režimu 24/7/365 s možností individuálně definovat dostupnost služby (SLA) . Nabízíme i možnost on-line dohledu provozovaných zařízení s proaktivním servisem a možností přístupu zákazníka k monitorovaným údajům. Zákazníkům přinášíme inovativní řešení respektující jejich potřeby a požadavky.

Jako servisní a dodavatelská firma jsme certifikováni od firem:

 • Emerson, APC, Toshiba, Daikin, Carrier, Mitsubishi, Blue Box, LG

Nejsme výhradními distributory zařízení výše uvedených firem. Při realizaci konkrétních projektů vycházíme z potřeb zákazníka. Naším cílem je navrhnout komplexní řešení s ohledem na spolehlivý a efektivní provoz dodávaných zařízení. Na všechna námi dodaná zařízení zajišťujeme záruční a pozáruční servis. Pro zajištění služeb zákazníkům máme vybudovánu síť spolupracujících firem a s jejich pomocí zajišťujeme servisní činnost po celé ČR.

Firma NEKO KLIMA zajišťuje v oblasti klimatizačních zařízení a ostatních non-IT technologií:

 • ideové záměry, návrhy, studie a rozpočty
 • projektovou dokumentaci – klimatizace, vzduchotechnika, MaR, elektro a ostatní profese
 • projektové řízení a realizace chlazení a ostatních non-IT technologií datových center a serveroven
 • pohotovostní a servisní službu s celorepublikovou působností – hot-line 24/7/365
 • proaktivní dohled s možností definování požadovaného SLA
 • preventivní prohlídky, údržbu, havarijní opravy a ostatní opravy – s celorepublikovou působností