Non-IT infrastruktura DC

Datová centra (DC) jdou ruku v ruce s jejich technologickou infrastrukturou, která zahrnuje podpůrné systémy pro napájení elektrickou energií, chlazení, hašení a komplexní monitoring provozu.

Správně zvolená a navržená non-IT infrastruktura vám zajistí nepřetržitou distribuci elektrické energie podpořenou záložními systémy (UPS a motogenerátory). Vhodně navržený způsob chlazení, výkonné a efektivní zdroje chladu a free-cooling pak pomůže zvýšit výkon vašeho datového centra. Myslíte, že kvalitní datové rozvaděče a racky jsou trochu na vedlejší koleji? Dejte nám šanci a přesvědčíme vás o opaku. Součástí námi dodávaného non-IT vybavení mohou být i systémy pro hašení (SHZ), zabezpečení a řízení přístupu, monitoring a vzdálenou správu.

Řešení non-IT technologií DC je založeno především na správné aplikaci a vyvážené kombinaci všech použitých technologií, které zajišťují provozní podmínky. Důležité je stabilní a efektivní provozní prostředí pro provozovaná IT zařízení i pro samotné podpůrné technologie.

V rámci návrhu infrastruktury vycházíme z doporučení a obecných principů TIER I-IV organizace Uptime Institute. Tento standard popisuje podmínky pro dosažení měřitelné dostupnosti datových center. Usilujeme o řešení s co nejlepším poměrem cena/výkon při minimálních investičních a provozních nákladech v souladu s filozofií projektu NEKO green. V již provozovaných datových centrech zajistíme optimalizaci a modernizaci s důrazem na zefektivnění provozu a úsporu provozních nákladů. Konkrétní řešení non-IT technologií DC je velmi individuální a je postaveno na produktech renomovaných výrobců – jako např.: EMERSON, APC, CONTEG, …  Komplexní řešení non-IT infrastruktury od NEKO KLIMA vám zajistí chod datového centra jako v bavlnce.