Blog

Čištění chladivových okruhů

10. 7. 2019

Chceme dělat naší práci rychle, kvalitně a zákazníkům šetřit jejich peníze. Čistící stroj chladivových okruhů nám v tomto směru výrazně napomáhá.

Naše servisní oddělení zajišťuje pro naše zákazníky montáže nových zařízení, pravidelný servis a také rekonstrukce stávajících instalací. Abychom mohli být při různých rekonstrukcích co možná nejefektivnější, vybavili jsme servisní oddělení strojem na čištění chladivových okruhů. S ohledem na stav stávajícího chladivového potrubí a místní prostorové podmínky na konkrétní lokalitě se tak můžeme rozhodnout, zda stávající potrubní trasy demontujeme a instalujeme kompletně nové rozvody nebo původní trasy zachováme, vyčistíme a znovu využijeme pro novou instalaci. Tento postup je často finančně i časově výhodnější, což uvítá většina zákazníků.

Čistícím strojem dokážeme kromě čištění potrubní trasy také recyklovat a znovu využít chladivo v daném okruhu. Vzhledem k vysokým cenám chladiv obsahujících uhlovodíkové plyny je toto řešení při větších instalacích velmi výhodné (s ohledem na podmínky konkrétní instalace). Zákazníkovi jsme tak schopni nabídnout komplexní řešení s minimem stavebních úprav spojených s demolicemi a za nižší náklady.

Systém funguje plně automaticky a zajišťuje následující funkce:

  • Úplné odstranění olejů, kyselosti nebo znečištění uvnitř okruhu
  • Odstranění mechanických částí z okruhu
  • Eliminace vody v zatopených okruzích.
  • Obnova chladiv bez ohledu na jejich stav a množství.
  • Recyklace chladiva.