Blog

Jak vybrat klimatizaci – Část 2. Kanceláře

17. 7. 2019

Přemýšlíte nad pořízením klimatizace do kanceláře? Poradíme vám, na co se zaměřit a na co si dát při výběru pozor.

Volba technologie

Volba vhodné technologie pro konkrétní prostory je zásadní z pohledu správného fungování systému a pořizovacích a provozních nákladů. Dle celkového rozsahu lze využít dva základní systémy založené na přímém výparu chladiva. Pro menší instalace lze použít systém MULTISPLIT (více v předchozím článku na našem blogu „Jak vybrat klimatizaci – Část 1. Bydlení“), pro větší počet vnitřních jednotek a delší vzdálenosti mezi vnitřní a venkovní jednotkou se více využívá systém VRV. Tento systém pracuje s jednou venkovní jednotkou a maximálním počtem 64 vnitřních jednotek. Od každé vnitřní jednotky vede dvojpotrubí chladiva, které se pomocí odboček spojuje do hlavního rozvodu chladiva a k venkovní jednotce už vede pouze jedno dvojpotrubí (obdobně jako např. u vody na vytápění). Při větším počtu jednotek tedy nedochází k nárůstu celkové délky potrubí a dimenze stavebního otvoru k venkovní jednotce je výrazně menší. Maximální délka potrubí k nejvzdálenější jednotce může dosahovat až cca 150m. S volbou vhodného systému chlazení vám samozřejmě rádi poradíme a navrhneme pro vás řešení přímo dle vašich požadavků a prostorových možností.

Chladicí výkon

Velikost navrhovaných klimatizačních jednotek, resp. jejich chladící výkon, je závislý na tepelné zátěži daného prostoru. Nejčastějším problémem u administrativních budov jsou velké prosklené plochy a produkce tepla od pracovníků a elektroniky v kancelářích. Tepelnou zátěž vám naši projektanti vypočítají a navrhnou vhodnou velikost klimatizačního systému.

Typy vnitřních jednotek

Nástěnná jednotka – Jednotka se umístí na stěnu do vhodné pozice tak, aby se zamezilo vzniku průvanu a nepříjemného proudění chladného vzduchu, které snižuje komfort následného užívání. Jednotka v tomto provedení nasává teplý vzduch v její horní části a upravený chladný vzduch vyfukuje šikmo před sebe směrem k zemi. V administrativních prostorech je vhodná spíše do menších kanceláří.

Kazetová jednotka – tento typ jednotky se nejčastěji využívá pro zabudování do podhledu stropní konstrukce. S výhodou se pro montáž využívá kazetového podhledu o rastru 600x600mm. Jednotka se umístí přímo do jednoho čtverce podhledu a není nutná další úprava podhledu. Její čtvercový tvar zajistí distribuci vzduchu rovnoměrně do všech stran. Proto je nejvíce využívána ve větších kancelářích a prostorech o velké podlahové ploše.

Jak probíhá výběr vhodného řešení ve spolupráci s naší společností?

Přemýšlíte o pořízení klimatizace do kanceláří? Oslovte naše obchodní zástupce, kteří s vámi projednají vhodné možnosti a v případě vážného zájmu předají vaši poptávku projekčnímu oddělení. Projektový manažer si s vámi domluví schůzku přímo na místě instalace a v souladu s vašimi požadavky navrhne vhodné řešení včetně návaznosti na ostatní profese (napájení a jištění, odvod kondenzátu od vnitřní jednotky, stavební úpravy apod.). Následně pro vás zpracujeme cenovou nabídku na zvolené řešení. V případě vašeho zájmu poté domluvíme možný termín montáže na základě časových možností servisního oddělení a provedeme kompletní montáž díla. Dle přání zákazníka jsme samozřejmě schopni zajistit také pravidelný servis na instalovaném zařízení.

Hledáme nové kolegy. Mrkněte na volné pozice
This is default text for notification bar