Blog

Nově realizované a dokončené zakázky.

10. 4. 2014

První čtvrtletí letošního roku bylo v naší firmě ve znamení dokončení zakázky ve společnosti Mann+Hummel (CZ) a tří nových zakázek, na kterých naše týmy intenzivně pracovaly. Jsme potěšeni, že se nám podařilo získat zajímavou zakázku pro přední internetový obchod Alza.cz. Další zajímavou novou zakázkou je chlazení datového centra Vodafone v nově budovaném sídle společnosti v Praze-Stodůlkách.

logo_alza_small – společnost Alza realizuje rekonstrukci objektu (po bývalé televizi Z1) na nové kancelářské prostory vedení společnosti. NEKO KLIMA, s.r.o. jako dodavatel TZB – CH, VZT, UT a MaR, pod vedením projektového manažera Zdeňka Doležala realizuje zakázku, jejíž celkový finanční objem přesahuje 8 mil. Kč. Zakázka je technologicky velice zajímavá. Navržený systém chlazení a větrání je se zpětným získáváním tepla a je plně v souladu s projektem NEKOgreen

vodafone_small – pod vedením projektového manažera Martina Kubeše realizujeme zakázku “Chlazení datového centra” v nově budovaném objektu VODAFONE v Praze-Stodůlkách. Chlazení je realizováno ve spolupráci s firmou Emerson Network Power, která pro tuto zakázku připravila úpravu chladících jednotek, které umožní maximální využití free-coolingu. Tato úprava přinese zlepšení efektivity chlazení a investorovi úsporu provozních nákladů. Navržené řešení vychází z projektu NEKOgreen a respektuje doporučení Green Grid. Dohoda na této realizaci potvrzuje společnou dlouhodobou spolupráci v oblasti chlazení datových center provozovaných společností VODAFONE.

master_small – zahájili jsme realizaci “Rozšíření chlazení datového sálu”. Na žádost investora je součástí realizace i doplnění opatření, které má přinést vyšší garanci provozu chlazení při extrémně vysokých letních teplotách. Pro řešení „nadstandardního zadání“ jsme využili technologie adiabatického předchlazení kondenzátorů.

Úspěšně jsme ukončili realizaci zakázky – “Rozšíření zdroje chladu pro testovací laboratoř” ve firmě MANN+HUMMEL Service s.r.o. a předali do užívání nový zdroj chladu o výkonu 850 kW. Vyráběný chlad bude využit v nové testovací laboratoři společnosti.