Free-cooling

Produkty, které používáme pro návrhy a realizace našich zakázek. Na produkty uvedených značek provádíme záruční a pozáruční servis.

 

stulz   4enegryemerson

Freecooling (volné chlazení) je využívání nízkých venkovních teplot pro výrobu chladu (chladící vody a vzduchu) v chladných obdobích bez nutnosti používání kompresorového chlazení. Výsledkem je výrazné snížení provozních nákladů a dosažení finančních úspor. Právě v případech kdy chladíme ICT technologie nebo průmyslové procesy, které jsou provozovány trvale po celý rok (  tedy i při nižších a nízkých venkovních teplotách), je z hlediska spotřeby energie (a tedy i nákladů) výhodné použít systémy, které dokážou těchto provozních podmínek využít. Jednotky s volným chlazením (freecoolingem) dokážou při nižší venkovní teplotě snížit příkon chladicí „kompresorové“ části nebo ji zcela vypnout. Chlazení v režimu freecoolingu pak zajišťují pouze tepelné výměníky vzduch/voda, které jsou nedílnou součástí jednotky. Chladná voda je pak k dispozici téměř zadarmo!

Přímý freecooling je systém, kdy se do chlazeného prostoru přivádí přímo filtrovaný venkovní vzduch. Tento systém je velice efektivní.

Při návrhu zohledníme všechny možné varianty freecoolingu a vybereme nejvýhodnější řešení pro Váš projekt.