Blog

Tři nové zakázky v duchu projektu NEKO green

29. 1. 2014

Závěr loňského roku, i průběh ledna, byl v naší firmě ve znamení tří nových zakázek, na kterých naše týmy intenzivně pracovaly.

IMG_1846

IMG_1851

Ve spolupráci s firmou CONTEG jsme koncem loňského roku dokončili realizaci montáže chlazení a vzduchotechniky datového centra v objektu Technologického centra Písek. Celková hodnota této zakázky je cca 5 mil. Kč a realizováno bylo chlazení tří datových sálů o celkovém výkonu 450 kW. Součástí realizovaného řešení je i zpětné získávání tepla, které je v zimním období využíváno pro vytápění objektu.

Dále jsme dokončili  projektové práce a zahájili realizaci zakázky – Rozšíření zdroje chladu pro testovací laboratoř ve firmě MANN+HUMMEL Service s.r.o.  Jedná se o doplnění nového zdroje chladu o výkonu 850 kW. Vyráběný chlad bude využit v nové testovací laboratoři společnosti. Součástí řešení je i tzv. volné chlazení (free-cooling), které zajistí využití nízkých venkovních teplot pro výrobu chladu, v chladných obdobích, bez nutnosti používání kompresorového chlazení. Tím je zajištěno efektivní provozování chladícího systému a snížením provozních nákladů je dosaženo finančních úspor.

A do třetice jsme zahájili  realizaci zakázky – Výměna zdroje chladu ve firmě KRONOSPAN CR spol. s r.o.  Jedná se o instalaci nového zdroje chladu o výkonu 600 kW. Vyráběný chlad bude využit pro technologické chlazení ve výrobě společnosti. Součástí řešení je i tzv. volné chlazení (free-cooling), které , stejně jako v předchozím případě, zajistí využití nízkých venkovních teplot pro výrobu chladu v chladných obdobích, bez nutnosti používání kompresorového chlazení. Tím je zajištěno efektivní provozování chladícího systému a snížením provozních nákladů je dosaženo finančních úspor.

To jsou tři nové zakázky, připravované podle zásad našeho projektu NEKO green.